WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Świebodzice: Wzmacniają otoczenie

Środa, 1 grudnia 2021, 7:03
Aktualizacja: 10:03
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Wsparcie z programu, WzMOCnij Swoje Otoczenie" dla Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach.

Jesień przyniesie dobre zmiany w naszej szkole! Dzięki wsparciu z programu „WzMOCnij swoje otoczenie” Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach zyska nowe wyposażenie sali integracji sensorycznej o wartości 20 tys. zł. W trzeciej edycji konkursu, wśród laureatów znalazł się Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach.

W ramach otrzymanego grantu szkoła zakupi nowy sprzęt do sali integracji sensorycznej między innymi tzw. Magiczny dywan. To kompleksowy projekt na rzecz kształcenia umiejętności komunikacyjnych wśród uczniów z dysfunkcjami rozwojowymi. W nowej sali powstaną warunki do prowadzenia terapii sensorycznej, rozpoznającej deficyty sensoryczno-motoryczne dzieci.

„WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Skierowany jest do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednej z siedmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach www.raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie chcą Lex Czarnek

Uczennice ze stypendiami

Dentobus przed szkołami

Razem więcej

Nowoczesny sprzęt

Alkohol i bezdomność

Dla najmłodszych mieszkańców

Żarowska kranówka

Laureat ze Świebodzic

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Konkurs przedłużony

Dziupla kanarka