Czytających: 1740

II-liga siatkarek: Z Opolem znów porażka po tie–break’u

Niedziela, 4 grudnia 2011, 2:17
Aktualizacja: 2:20
Sytuacja MKS–u Świdnica w rozgrywkach II–ligi siatkarek robi się coraz bardziej skomplikowana. Zamiast pewnego zwycięstwa z outsiderem tabeli – SMS–em LO2 Opole, nasze zawodniczki po raz drugi w tym sezonie musiały uznać wyższość rywalek przegrywając w wymiarze 2:3.

Pierwszy set nie zwiastował problemów drużyny prowadzonej przez Magdalenę Antoniak. Świdniczanki rozbiły zespół z Opola 25:16. Kolejne partie były już dużo bardziej wyrównane, głównie z powodu gorszej dyspozycji naszych zawodniczek, po raz kolejny szwankowało rozegranie, nie najlepiej działała też zagrywka i atak. Druga partia padła łupem rywalek 25:23. Po trzecim secie znów więcej powodów do radości miały siatkarki MKS-u, które zwyciężając 25:23 wyszły na prowadzenie 2:1. Jak się okazało było to wszystko, na co stać było tego dnia nasz zespół. W kolejnej odsłonie lepsze były opolanki doprowadzając do tie-break’a (25:22). W decydującym secie losy meczu ważyły się do samego końca rywalizacji, więcej zimnej krwi zachowały jednak przyjezdne wygrywając na przewagi 17:15 i cały pojedynek 3:2.

MKS Świdnica - SMS LO2 Opole 2:3 (25:16, 23:25, 25:23, 22:25, 15:17)