WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Mrowiny: Z wizytą w Mrowinach

Sobota, 16 października 2021, 7:37
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu świdnickiego, funkcjonariusz Wydziału Prewencji świdnickiej komendy odwiedził uczniów Szkoły Filialnej w Mrowinach.

Sierż. szt. Michał Rzepecki -funkcjonariusz Wydziału Prewencji świdnickiej komendy w towarzystwie Komisarza Lwa maskotki dolnośląskiej Policji odwiedzili uczniów klas 0-IV Szkoły Filialnej w Mrowinach, gdzie w trakcie zabawy z dziećmi starali się przekazać najistotniejsze informacje dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły, ale także bezpieczeństwa najmłodszych w szkole czy w domu.

Młodzi słuchacze w trakcie zabaw i konkursów z policjantem, a także z Komisarzem Lwem dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba w Policji i w jakich sprawach można zwracać się do z prośbą o pomoc do Policjanta.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz ogromnym zaciekawieniem szczegółów związanych z pracą policjantów.

Czytaj również

Artystyczna wizyta

Wyczyszczone rowy

Wzmacniają otoczenie

Po sesji w Dobromierzu

Śladami państwa podziemnego

Nie ma zgody na przemoc

Strażacy wybierali

Zbiórka elektrośmieci

O historii Żydów

Place ukończone

Piosenka poetycka

Wielkie serca