WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Świdnica: Z wózkiem, ale bez pieniędzy...

Środa, 24 listopada 2021, 13:42
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Co kilka dni dowiadujemy się o nowych metodach oszustw w sieci, które mają służyć wyłudzeniu naszych pieniędzy i niestety kolejny raz osoba która chciał sprzedać coś w sieci straciła, zamiast zarobić.

Niestety do świdnickiej komendy zgłosiła kolejna osoba oszukana na portalu ogłoszeniowym. 39-latka wystawiła na portalu ogłoszeniowym do sprzedaży wózek dla lalek, chciała zarobić...a w efekcie niestety straciła 740 złotych

Mechanizm przestępstwa polega na tym, że oszuści udają osoby zainteresowanie zakupem przedmiotów wystawionych na serwisach internetowych. Istotne, że kontakt ze sprzedającym nawiązują najczęściej za pośrednictwem popularnego komunikatora, a nie samej platformy sprzedażowej. By sprawić wrażenie bardzo zainteresowanych zakupem towaru, często prowadzą obszerną korespondencję, szczegółowo wypytując o sprzedawany produkt.

Finalizując transakcję podsyłają spreparowany link, który ma służyć do przyjęcia płatności przez sprzedającego. Link przenosi nas na stronę, gdzie wymagane jest podanie kompletnych danych karty płatniczej i jej posiadacza lub proszą o autoryzowanie transakcji kodem otrzymanym z banku. Jeśli to zrobimy, oszust wejdzie w posiadanie wszystkich naszych danych, które są mu niezbędne do wykonywania transakcji na naszym rachunku bankowym.

I tak też było w tym przypadku.... na jednym z komunikatorów odezwała się osoba chętna, by kupić wystawiony do sprzedaży wózek dla lalek - zaproponowała płatność przez stronę internetową. Link do niej przesłała w komunikatorze. Wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca zdecydowała się go otworzyć. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej konta bankowego oraz zgromadzonych tam pieniędzy. Gdy już po całej transakcji 39-latka zalogowała się na swoje konto, okazało się że ktoś dokonał przelewu z jej konta 740 złotych

Ogłoszenia

Czytaj również

Żarowska kranówka

Za szybko i z promilami

Alkohol i bezdomność

Jechali po alkoholu

Z roweru do aresztu

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Proponował łapówkę

CPK i linia kolejowa

Intensywny weekend

Uparty kierowca

Rowerem z narkotykami

Odczuje nowy taryfikator