WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 24 stycznia
im. Franciszka, Rafała

Świdnica: Zaczęli na Sikorskiego

Środa, 29 września 2021, 9:45
Autor: red
Fot. UM Świdnica
Od budowy parkingu i sięgacza rozpoczyna się remont ulicy Sikorskiego. Obejmuje on odcinek od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy ul. Strzegomskiej do skrzyżowania z ul. Langiewicza. Planowany termin zakończenia prac to połowa czerwca przyszłego roku.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni, zatok autobusowych i chodników. Wybudowany będzie sięgacz do budynków mieszkalnych nr 42 A-E oraz parking naprzeciwko szkoły. Dobudowana będzie droga rowerowa. Równocześnie wykonane zostanie nowe oświetlenie drogowe, a także przebudowana kanalizacja deszczowa. Wraz z robotami drogowymi prowadzone będą prace instalacyjne realizowane przez ŚPWiK.

W pierwszym etapie inwestycji wykonawca przystąpił do prac, które na razie nie wymagają wprowadzania dużych zmian w organizacji ruchu. Z użytkowania wyłączony zostanie przystanek autobusowy po stronie obiektu handlowego. Wprowadzono na razie oznakowanie ostrzegawcze i ograniczające prędkość. O terminach wprowadzania kolejnych etapów organizacji ruchu drogowego będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Ulica Sikorskiego jest jedną z ważniejszych arterii Świdnicy. Natężenie ruchu jest tam bardzo duże. Dodatkowo na terenach przyległych powstają nowe osiedla mieszkaniowe, rozbudowuje się strefa przemysłowa przy ul. Pogodnej. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021 Świdnica otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 877 193 zł na remont ostatniego, mocno zdewastowanego fragmentu tej drogi.

Zadanie realizować będzie firma wyłoniona w przetargu, czyli Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Jego koszt to ponad 2 miliony 900 tysięcy złotych.

Czytaj również

Marcinowice w Orszaku

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia

Witamy Nowy Rok

Świebodzice z WOŚP

Termomodernizacja w Bystrzycy

Marcinowice z budżetem

Promocja w MBP

Inwestycje z Polskiego Ładu

Loteria fantowa

Tajniki segregacji

Zatrzymany po 13 godzinach

Powstanie komisariat