WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 grudnia
im. Marii, Makarego

Świebodzice: Zagrali dla Zuzi

Poniedziałek, 14 czerwca 2021, 10:43
Aktualizacja: 10:43
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
Za nami kolejna fantastyczna impreza charytatywna zorganizowana specjalnie dla Zuzi Wieczorek. Organizatorem wydarzenia Charytatywny Turniej Piłki Nożnej pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi byli: Maciej Więcek ze Stowarzyszenia Bona Fide, Tomasz Meges z Centrum Pucharowego oraz OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Natomiast partnerami: Stowarzyszenie Due Soccer Świebodzice, JAKO Polska, Miejski Dom Kultury W Świebodzicach oraz Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach.

W niedzielnym (13 czerwca) wydarzeniu wzięli udział: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Tobiasz Wysoczański, Prezes OSiR Świebodzice Jarosław Pizuński oraz Dyrektor Miejskiego Dom Kultury Katarzyna Woźniak.

Podczas imprezy rozegrany został turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2012 i młodsi. Odbyły się niezapomniane konkurencje: „Bij Mistrza”, w której każdy mógł zmierzyć się z Mateuszem Brzuchaczem na tzw. „wioślarzu”, w konkurencji „Sprawdź celność” sprawdzić swoje „oko” rywalizując z Adą Kurdzielewicz zawodniczką Ekstraligi Kobiet w piłce ręcznej, ponadto potarczować z Mariuszem Cieślińskim w konkurencji „Tarczuj z Mistrzem”. Była też możliwość zrobienia sobie zdjęcia na motorze motocrossowym Mistrza Polski w motocross Eryka Farańskiego i zakręcenia manetką gazu.

Uczestnicy akcji mogli posilić się pysznym ciastem, które zostało upieczone z sercem oraz rozgrzać gorącą kawą lub herbatą.
Podczas akcji prowadzona była licytacja m.in.: voucherów do pizzerii, na basen albo przelot szybowcem nad Świebodzicami. Na zakończenie rozegrany został mecz charytatywny piłki nożnej Siłacze vs Drużyna Artura Wieczorka, w którym brali udział również m.in.: organizatorzy akcji Maciej Więcek i Tomasz Meges, a także Mistrz Polski w kulturystyce klasycznej Szymon Król, zapewniając mnóstwo emocji i dobrej zabawy.

Uczestnicy wydarzenia bardzo chętnie przekazywali datki na leczenie małej Zuzi Wieczorek, która także wraz z rodzicami uczestniczyła w akcji.

Gratulujemy i dziękujemy organizatorom, a także partnerom i wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych, którzy uczestniczyli w akcji, wspierając Zuzię.

Czytaj również

Świąteczna poczta

Wygrali finał

Zaczęli sezon

Kolejowy Mikołaj

Emocje gwarantowane

Zmodernizowany plac

Spotkanie z Hanną Śleszyńską

Rozbłysła choinka

Mikołajkowy turniej