WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Strzegom: Zagrali w kwandranta

Środa, 26 czerwca 2019, 16:35
Aktualizacja: Czwartek, 27 czerwca 2019, 16:37
Autor: red
Fot. UM Strzegom
Na boisku szkolnym przy PSP nr 2 w Strzegomiu 18 czerwca br. została rozegrana I edycja gry w kwadranta. Organizatorem turnieju był OSiR Strzegom i animatorzy sportu.

W turnieju wzięły udział trzy 6-osobowe drużyny. Mecze były rozgrywane w systemie "każdy z każdym". Ideą, która przyświecała turniejowi było propagowanie nowych gier zespołowych.
Kwadrant jest odmianą gry w palanta i można w nią grać wszędzie. Młodzież, znając zasady gry, które poznała już wcześniej w ramach zajęć organizowanych na boisku Orlik, z dużym zapałem przyjęła informację o planowanym turnieju i chętnie do niego przystąpiła.

Rywalizacja odbyła się w sprzyjających warunkach pogodowych. Wszystkie mecze były bardzo zacięte, toczone w szybkim tempie i można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnął zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło uśmiechu u zawodników - widoczne były także łzy i sportowa złość.

Młodzi zawodnicy mieli też okazję do pogłębiania znajomości, uśmiechu i wspólnej zabawy. W związku z tym na zakończenie turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a każdy uczestnik turnieju pamiątkowy medal.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wizyta popularnego pisarza

Udany sezon

Siostry na podium

Skrajna nieodpowiedzialność

Wstrzymali prace

Medalowy weekend

Mistrz kartingu

Powołanie do kadry

Pracowity rok kolarzy

Loteria fantowa

Chronią zdrowie psychiczne