WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Żarów: Zainstalują oświetlenie

Środa, 24 listopada 2021, 7:53
Autor: red
Fot. UM Żarów
Kolejne nowe słupy oświetleniowe zostaną zainstalowane w Żarowie oraz na terenach wiejskich.

Kilka dni temu została podpisana umowa na realizację zadania inwestycyjnego „Budowa oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Żarów”. W ramach zadania nowe słupy oświetleniowe zostaną zainstalowane w Bożanowie, Bukowie, Krukowie, Mielęcinie, Mikoszowej, Wierzbnej oraz przy ul. Parkowej w Żarowie. Wykonany został również projekt oświetlenia na osiedlu domków jednorodzinnych, którego realizacja ruszy w 2022r.

- Sukcesywnie krok po kroku, staramy się realizować kolejne wnioski składane przez mieszkańców naszej gminy. Budowa oświetlenia ma ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa, dlatego każdego roku kontynuujemy prace związane z budową i modernizacją oświetlenia ulicznego. We wszystkich miejscowościach zamontowane zostanie oświetlenie uliczne z oprawami oświetleniowymi typu LED wraz z okablowaniem. Przy ul. Parkowej w Żarowie w tym roku zainstalujemy nowe słupy oświetleniowe, w 2022 roku inwestycja ta będzie kontynuowana – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Całkowity koszt budowy nowego oświetlenia to kwota 149. 826,30 złotych. Wszystkie prace finansowane są ze środków budżetu gminy Żarów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sesja w Jaworzynie

Nie zapominajmy o bezdomnych

Fotograficzny konkurs

Żarowska kranówka

Alkohol i bezdomność

Żarów z budżetem

Zmarł proboszcz

Opłatek u diabetyków

Charytatywny spektakl

CPK i linia kolejowa

Konkurs przedłużony

Marcinowice z budżetem