WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Świdnica: Zainwestują na Pogodnej

Czwartek, 30 września 2021, 11:56
Autor: red
Fot. UM Świdnica
Witold Jaskólski jest ostatnim inwestorem, który ulokuje swój zakład przy ulicy Pogodnej. Na działce o pow. 0,4581 ha kupionej od miasta za 675 tysięcy złotych wybuduje siedzibę wraz z salonem sprzedaży inwestycji oraz halę magazynową na potrzeby swojej firmy budowlanej. Akt notarialny podpisano 23 września. Miasto reprezentowała prezydent Beata Moskal–Słaniewska, a inwestora Witold Jaskólski.

Firma Budownictwo Witold Jaskólski to kontynuacja założonej przez Henryka Jaskólskiego Firmy Budowlanej w 1988 roku w Świdnicy. Wybudowała już ona ponad 1500 mieszkań, m.in. w Świdnicy na osiedlu Zawiszów, w Świebodzicach przy ul. Kazimierza Odnowiciela, w Dzierżoniowie na osiedlu Tęczowym i Różanym oraz przy ul. Lawendowej, a także we Wrocławiu i Polanicy Zdrój. Obecnie firma realizuje dwie inwestycje na osiedlu Zawiszów „Panorama Zawiszów” i „Ogrody Zawiszów”, jak również buduje w Świebodzicach i Piławie Górnej.

Nieruchomości gruntowe położone przy ul. Pogodnej objęte są Polską Strefą Inwestycji oraz znajdują się w Podstrefie Świdnica Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ,,INVEST-PARK”. Przedsiębiorca, który planuje inwestycję w tym obszarze, może wystąpić o wsparcie - zwolnienie z podatku dochodowego – wyłącznie do WSSE.

To nie jedyna działka przy ul. Pogodnej, jaką w tym roku miasto sprzedało prywatnym inwestorom. Dwóch przedsiębiorców kupiło od miasta po jednej działce. Firma P.P.H.U. ŻURMET Marcin Żurakowski chce wybudować tam zakład produkcyjny, zajmujący się obróbką metali, a włoska firma Almes Poland Sp. z o.o. planuje budowę nowej fabryki, gdzie produkowane mają być elektrowentylatory do m.in. piekarników. Za sprzedaż działek przy ulicy Pogodnej do budżetu Świdnicy wpłynęła kwota ponad 4 milionów złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Usuną azbest

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

WOŚP w Jaworzynie

Zatrzymany po 13 godzinach

Świąteczne warsztaty

Kolędowanie z Pectusem

Marcinowice w Orszaku

Nie zasłaniają ust

Chronią zdrowie psychiczne

Skrajna nieodpowiedzialność

Wstrzymali prace

Wizyta popularnego pisarza