WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Żarów: Zakwitną żonkile

Wtorek, 12 października 2021, 13:55
Autor: red
Fot. UM Żarów
Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Gmina Żarów tradycyjnie włączyła się w realizacje kampanii „Pola Nadziei”, której inicjatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy. Dziś, wspólnie z samorządowcami, wolontariuszami oraz dziećmi i młodzieżą na Placu Grunwaldzkim w Świdnicy posadziliśmy „Żonkilowe Pola Nadziei”. W akcji wspólnego sadzenia cebulek żonkili wziął udział zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

- Sadzenie cebulek żonkili to gest solidarności z osobami znajdującym się w terminalnym okresie choroby nowotworowej. To trudne chwile dla pacjentów i ich rodzin, które także potrzebują wsparcia. Dlatego to bardzo ważne, że dziś się tu spotkaliśmy – mówiła Gabriela Kaczkowska prezes zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hocpicjum” w Świdnicy.

Ogólnopolska Kampania Pól Nadziei rozpoczyna się każdego roku na jesień uroczystym tworzeniem pól, ogrodów lub kwietników żonkilowych w wielu miastach w Polsce. Żonkile są sadzone przez gości honorowych, wolontariuszy hospicyjnych oraz młodzież i dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów czy liceów. Każde miejsce jest dobre – okolice urzędów, szkół i przedszkoli, kościołów czy parków. Akcja ma wymiar społeczny. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

Gmina Żarów każdego roku włącza się we wszelkie inicjatywy, które prowadzone są przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy.

Hospicjum w Świdnicy od wielu lat zapewnia opiekę medyczną, psychologiczną i duchową osobom nieuleczalnie chorym. Wspiera chorych, wobec których medycyna jest już bezsilna. Dzięki środkom finansowym, które każdego roku przekazywane są z budżetu gminy Żarów, z opieki świdnickiego hospicjum mogą także bezpłatnie korzystać mieszkańcy naszej gminy.

Czytaj również

Miasteczko Mikołaja

Książki dla przedszkola

Dentobus w Świdnicy

Obwodnica Pożarzyska

Place ukończone

Ku pamięci Lityńskiego

Po sesji w Dobromierzu

O historii regionu

Strażacy wybierali

Wyczyszczone rowy

Sesja w Żarowie

Odbudowują altanę