WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 24 stycznia
im. Franciszka, Rafała

Morawa: Zawody konne

Środa, 18 września 2019, 9:30
Aktualizacja: 9:30
Autor: red
Na arenach morawskiego hipodromu już w czwartek (19.09) rusza rywalizacja młodych koni o tytuły mistrzów Polski w trzech dyscyplinach olimpijskich.

W zmaganiach weźmie udział ponad 180 koni w wieku od 4 do 7 lat. Po ubiegłorocznym sukcesie organizacyjnym strzegomskiej edycji imprezy młode konie ponownie będą w jednym miejscu i czasie rywalizować w trzech konkurencjach jeździeckich.

W ciągu czterech dni zmagań wyłonieni zostaną mistrzowie Polski w dyscyplinie ujeżdżenia, skoków przez przeszkody i WKKW. W trakcie imprezy zaprezentuje się najlepsza „końska młodzież” w rywalizacji na czworobokach, parkurach i podczas próby terenowej. Co roku impreza przyciąga hodowców, właścicieli koni oraz zawodników z całego kraju, którzy poszukują obiecujących i utalentowanych koni sportowych.

Mistrzostwa Polski Młodych Koni to najważniejsza impreza sportowo-hodowlana dla młodych koni. Dla hodowców to okazja, aby ocenić ich predyspozycje do poszczególnych konkurencji jeździeckich, a także, na podstawie wyników sportowych potomstwa, oszacować wartość hodowlaną reproduktorów.

Zawody startują w czwartek, 19 września w Morawie koło Strzegomia w Ośrodku Jeździeckim Stragona i potrwają do niedzieli. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Czytaj również

Siostry na podium

Sesja w Żarowie

Pracowity rok kolarzy

Mistrz kartingu

Zawitają gwiazdy sportu

Promocja w MBP

Udany sezon

Powołanie do kadry

Tajniki segregacji

Powstanie komisariat

Inwestycje z Polskiego Ładu