WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Żarów: Zdali egzamin

Niedziela, 17 października 2021, 15:58
Autor: red
Fot. UM Żarów
Ratowanie życia ludzkiego podczas pożarów, wypadków drogowych i innych miejscowych zagrożeń to jedno z zadań, które realizują na co dzień strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Druhowie szkolą się, aby utrzymać wysoki poziom prowadzonych działań medycznych. Wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu niesienia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym była sprawdzana na kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, w którym uczestniczyły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Żarów. Jak się okazało wszyscy byli doskonale przygotowani i nie mieli najmniejszych trudności z zaliczeniem egzaminu.

W kursie uczestniczyli strażacy z jednostek OSP Żarów, Wierzbna, Buków, Pożarzysko, Mrowiny, Imbramowice oraz Bogdanów. Łącznie do egzaminu przystąpiły 33 osoby.

Dzięki temu druhowie OSP są dobrze przygotowani do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chronią zdrowie psychiczne

Seniorzy na święta

Loteria fantowa

Plany seniorów

Żarów w liczbach

Pracowali w czasie świąt

Wstrzymali prace

Przebudowują Sikorskiego

Dobromierz z budżetem

Możesz oddać choinkę

Skrajna nieodpowiedzialność

Przyłapali dwóch