WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 24 stycznia
im. Franciszka, Rafała

Żarów: Zebrali ponad 15 litrów

Piątek, 22 października 2021, 9:25
Autor: red
Fot. UM Żarów
To była udana zbiórka krwi w Żarowie. Podczas zbiórki udało się zebrać ponad 15 litrów tego życiodajnego płynu, który zostanie przekazany najbardziej potrzebującym.

Akcję zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi w Żarowie we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

- Krew, zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa, kiedy dawców wciąż brakuje, jest na wagę złota. Wciąż jest potrzebna pacjentom leczonym w szpitalach. Do udziału w zbiórce nie trzeba było nikogo namawiać, krew oddały 34 osoby, co przełożyło się na wynik ponad 15 uzbieranych litrów krwi. Wszystkim krwiodawcom, którzy odpowiedzieli na nasz apel składam serdeczne podziękowania. To krwiodawcy i społecznicy, którzy zawsze pomagają w różnych przedsięwzięciach, są największą siłą naszych akcji – mówił Czesław Giemza prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Żarowie.

Organizatorzy już dziś zapraszają na ostatnią tegoroczną zbiórkę krwi, która odbędzie się 21 grudnia. Świąteczna zbiórka krwi odbędzie się w sali widowiskowo-sportowej przy ul. Armii Krajowej 60a w Żarowie.

Czytaj również

Monitoring nie wybacza

Nowi prezesi

Nowoczesny sprzęt

Tajniki segregacji

Sesja w Żarowie

Żarów z budżetem

Promocja w MBP

Urząd w nowym miejscu

Loteria fantowa

Powstanie komisariat

Przedszkole po wozowni

Trwa rekrutacja