WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Świdnica: Zgłoszeń od liku

Niedziela, 11 lipca 2021, 9:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: red
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 2–8 lipca 2021 roku.

02.07.2021r. godz.22.23 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, leżącego na ławce przystanku komunikacji miejskiej przy ulicy Kopernika. Na miejscu zastano doskonale znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego, Marka H. Mężczyzna ten zanieczyścił to miejsce, uniemożliwiając korzystanie z ławki innym osobom. Za swój czyn będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

03.07.2021r. godz.11.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące awarii jednej z wind peronowych na dworcu PKP Świdnica Miasto. W windzie została uwięziona kobieta z dzieckiem. Natychmiast na miejsce skierowano patrol straży. Funkcjonariusze w trybie awaryjnym opuścili windę i otworzyli drzwi. Pasażerowie zostali uwolnienie, awarię zgłoszono do właściwych służb.

04.07.2021r. godz.14.20 – patrol straży miejskiej w czasie rutynowych działań w rejonie Placu Grunwaldzkiego zatrzymał osobę poszukiwana przez Policję. Mężczyzna został przekazany do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

07.07.2021r. godz.8.33 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia betonem jezdni ulicy Metalowców. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Szybko ustalono sprawcę tego czynu. Przeprowadzono rozmowę z kierownikiem budowy, który natychmiast zlecił czyszczenie drogi.

07.07.2021r. godz.19.41 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące osób spożywających alkohol w rejonie „Placu z dzikami” przy ulicy Franciszkańskiej. Strażnicy szybko przerwali ten proceder wypisując mandaty karne.

08.07.2021r. godz.20.50 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzna spożywających alkohol w podwórzu przy ulicy Łukowej. Jeden z nich leżał już bezpośrednio na ziemi, drugi siedział i nadal konsumował alkohol. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Ze względu, iż obaj panowie byli już wielokrotnie karani za podobne wykroczenia, w obu przypadkach sprawy zostaną rozpatrzone przez sąd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zwodociągują Pietrzyków

Drezyny w Jaworzynie

Chwałków zadowolony

Polna Droga w remoncie

Jadalnia otwarta

Parkowa joga

Kończą żłobek

Promowały szczepienia

Konsultacje trwają

Zajęcia poligonowe

Tworzyjanów z CK

Droga do kościoła