WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 17 października
im. Małgorzaty, Wiktora

Jaworzyna Śląska: Zmagali się szachiści

Czwartek, 16 września 2021, 9:17
Aktualizacja: 11:17
Autor: red
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Setka uczestników rywalizowała o laur zwycięstwa w pierwszej edycji Memoriału Szachowego im. Mariana Gabrysiaka, jaki w sobotę 11 września odbył się w hali sportowej w Jaworzynie Śląskiej.

W turnieju wzięli udział przedstawiciele wielu znanych klubów z Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego, Strzelina, Świdnicy i Żarowa. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych. W całym turnieju najlepszy okazał się Bartłomiej Róg z KS Stilon Gorzów.

Marian Gabrysiak był znanym i zasłużonym szachistą w Jaworzynie Śląskiej. To dzięki jego staraniom przez wiele lat organizowano Mistrzostwa Jaworzyny Śląskiej. W 2019 r. z inicjatywy Szkoły Podstawowej (a szczególnie wicedyrektora – Marcina Kruka), Urzędu Miejskiego oraz Klubu Szachowego GAMBIT MDK Świdnica odbyły się mistrzostwa w formule otwartej i zgromadziły na starcie aż 120 szachistów. Po roku przerwy spowodowanej pandemią w 2021 roku powrócono do idei organizacji turniejów. 11 września zainaugurowano pierwszą edycję Memoriału im. Mariana Gabrysiaka.

Turniej odbył się pod patronatem burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza.

Czytaj również

Szachy w Żarowie

Zakończyli sezon

Z wizytą w Mrowinach

Mistrz z Lutomi

Dzień Nauczyciela

Nagrody dla nauczycieli

Fighter z medalami

Półmaraton tuż, tuż...

Nagrody za kibicowanie

Pobiegną na orientację

Warsztaty florystyczne

Cztery medale triathlonistów