Czytających: 1497

Świdnica: Znakomita inauguracja wiosny w wykonaniu trampkarzy Polonii–Stali Świdnica

Piątek, 22 marca 2019, 10:11
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2019, 10:12
Świetnie w nowe rozgrywki weszli występujący w lidze dolnośląskiej trampkarze Polonii–Stali Świdnica. Podopieczni Sebastiana Błaszczyka wygrali na własnym terenie z Akademią Piłkarską Brzeg Dolny 3:0!

Na przełomie roku w piłkarskich ligach młodzieżowych doszło do kilku zmian. Między innymi wprowadzone zostały one w kategorii trampkarzy. Wydłużono czas gry z 70 minut (2x35) do 80 minut (2x40). Do tego kary minutowe za przewinienia zastąpione zostały przez kartki - wzorem starszych klas rozgrywkowych.

Pierwsza połowa meczu Polonii-Stali Świdnica z AP Brzeg Dolny nie przyniosła goli. To była wyrównana część gry, w której grający z wiatrem rywale mieli swoje szanse na otworzenie rezultatu. Po zmianie stron nasza przewaga była już wyraźna. Strzelanie rozpoczął w 56. minucie Damian Stankiewicz, a kilka minut później wynik spotkania z rzutu karnego podwyższył Kacper Norkiewicz. W końcówce pojedynku końcowy rezultat ustalił Damian Stankiewicz, zdobywając swojego drugiego gola podczas tego starcia.

Polonia-Stal Świdnica - Piast Nowa Ruda 3:0 (0:0)

Polonia-Stal: Przyborowski, Gliwa, Kaźmierczak, Migas, Norkiewicz, Ratajczak, M. Solarz, J. Solarz, Staroń, Surmaczyński, Trybuszewski, Telicki, Bujak, Jasiński, Kasprzycki, Michta, Stankiewicz, Woźniak.

Źródło: Polonia/Stal Świdnica