WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 24 stycznia
im. Franciszka, Rafała

Żarów: Znów na podium

Wtorek, 2 lipca 2019, 9:32
Aktualizacja: Środa, 3 lipca 2019, 9:35
Autor: red
Fot. UM Żarów
Sukcesem zakończył się udział dwóch zawodników reprezentujących gminę Żarów: Grzegorza Redy i Marcina Czyżewskiego w 2 Rally Skars podczas 3 Rundy Tarmac Masters 2019.

Sukcesem zakończył się udział dwóch zawodników reprezentujących gminę Żarów: Grzegorza Redy i Marcina Czyżewskiego w 2 Rally Skars podczas 3 Rundy Tarmac Masters 2019.

Zawodników z Żarowa wspiera także Gmina Żarów.
– Odcinki w okolicach Mirska były bardzo wymagające, dodatkowo pogoda zafundowała nam dodatkowe atrakcje w postaci ulewnego deszczu na przemian z palącym słońcem. Już na pierwszym odcinku naszej załodze nie szło. Najpierw zmienna nawierzchnia, potem wypadek załogi poprzedzającej i między innymi te okoliczności sprawiły, że przy ponad 100km/h wypadliśmy z trasy. Po ratowaniu i kilku obrotach znaleźliśmy się w rowie. Na szczęście autem udało się nam przejechać i po ponad pół minuty wróciliśmy na trasę. Na drugiej pętli udało nam się nawet wygrać odcinek nr 3 w naszej klasie, ale po przygodzie na pierwszym odcinku strata była olbrzymia. Do mety dotarliśmy już bez większych problemów, plasując się na drugiej pozycji w rajdzie i tym samym awansując z 4 na drugą pozycję w klasyfikacji rocznej. Teraz wakacje, pod koniec sierpnia druga część sezonu. Dziękujemy oczywiście tym, którzy nas wspierają: Gmina Żarów, Auto Zywer, Auto-Shop, Geospace, Strefa Okazji, Serwis Park, DSEE oraz Euro-Car – relacjonuje Grzegorz Reda.

Czytaj również

Zawitają gwiazdy sportu

Tajniki segregacji

Inwestycje z Polskiego Ładu

Promocja w MBP

Udany sezon

Sesja w Żarowie

Siostry na podium

Powołanie do kadry

Powstanie komisariat

Pracowity rok kolarzy

Mistrz kartingu